Pro návštěvníkyPro školy a rodiny

Kouzlo starých map

 

Od 2. března 2016 si mohou milovníci map prohlédnout ve Vlastivědném muzeu v Olomouci panelovou výstavu Kouzlo starých map, která navazuje na úspěšnou stejnojmennou výstavu, která proběhla v muzeu na jaře 2014. 
Výstavu putovních panelů připravila Česká kartografická společnost s Univerzitou Palackého v Olomouci, Masarykovou univerzitou v Brně, Univerzitou Karlovou v Praze, Vlastivědným muzeem v Olomouci a Vědeckou knihovnou v Olomouci u příležitosti Mezinárodního roku mapy. Výstava představuje celkem sedm výjimečných mapových děl ze sbírek výše uvedených institucí. Každý exponát je na panelu doplněn vysvětlujícím popisem a dobovými souvislostmi.
 
Záměrem je představit putovní výstavu, která následně může být instalována ve vhodných prostorách škol, muzeí a úřadů, ve vestibulech, čekárnách a foyer budov úřadů, nemocnic, bank a podniků. Cílovou skupinou výstavy jsou žáci základních a středních škol a široká laická veřejnost.
 
„Putovní výstava Kouzlo starých map, navazující na úspěšný stejnojmenný projekt, který v roce 2014 zhlédlo přes 5000 návštěvníků, je výsledkem dlouhodobé spolupráce našeho muzea s UP. Ta započala již stálou expozicí olomouckého vysokého učení v roce 2013. Letos, kdy si připomínáme 70. výročí obnovení univerzity, se budeme podílet např. na výstavě Vydavatelství UP, kterou připravujeme na září,“ uvedl Ing. Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci.
 
„Česká kartografická společnost jako zakládající člen Mezinárodní kartografické asociace (International Cartographic Association, ICA) se připojila k aktivitám mezinárodního roku mapy řadou akcí pro odbornou, školskou a laickou veřejnost. Součástí těchto aktivit je i putovní výstava panelů, která navazuje na úspěšnou výstavu Kouzlo starých map, která byla organizována Katedrou geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Vlastivědným muzeem v Olomouci v roce 2014,“ doplnil prof. RNDr. Vít Voženílek, CSc, viceprezident Mezinárodní kartografické asociace a vedoucí Katedry geoinoformatiky UP.
 
Zájemci si výstavu mohou prohlédnout do 3. dubna 2016 v přízemí ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.


Ke stažení:

Statistiky návštěvnosti

TOPlist
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Moravia Tips
Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i