Pro návštěvníkyPro školy a rodiny

Srdeční záležitost

 

Srdeční záležitost

Od 13. října 2016 představuje v Mánesově galerii Vlastivědného muzea v Olomouci své fotografie na téma „koňsko-holčičího souznění“ grafik, fotograf a textař Josef Dudek. Tento šumperský rodák prožil své dětství v malé vesničce Vacetín u Mohelnice, kde se začal formovat jeho vztah hluboké úcty ke koním.

 

     Cyklus fotografií z let 2014–2016 vznikal  ve spolupráci s Jezdeckým klubem Loštice, spolkem Dámy v sedle se sídlem ve Veltrusích, Národním hřebčínem Kladruby nad Labem a soukromou stájí ve Vrážném u Moravské Třebové. V souboru 22 černobílých fotografií  se Josef Dudek snažil zachytit vztah dívek a koní jak v rovině každodenní rutiny běžného provozu stáje, tak v  intimní rovině portrétních rozhovorů  i v rovině symbolické, ve které série aktů kulminuje ve skupinovém záběru předznamenávajícím brzké zrození další milovnice koní.

 

     „Když vstoupíte do kterékoliv maštale, s největší pravděpodobností tam, kromě koní, potkáte i pár děvčat. Chlapa zřídka. Tak je to u nás, ale nejspíš i na celém světě. Holky a koně jsou nadpřirozené bytosti. A já na ně hluboce věřím,“ říká autor.

 

Je to již druhá výstava fotografií tohoto autora ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. V roce 2012 se zde olomoucké veřejnosti představil výstavou Zaklínadla, na níž prezentoval ženské akty. Věřím, že i Srdeční záležitost se setká s velmi příznivým ohlasem veřejnosti,“ uvedl ředitel VMO Břetislav Holásek.

 

     Výstava ve VMO potrvá do 31. 12. 2016, otevřena je denně kromě pondělí a úterý od 10 do 17 hodin.

Statistiky návštěvnosti

TOPlist
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Moravia Tips
Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i