Výběrové řízení na pozici VEDOUCÍ EDUKAČNÍHO ODDĚLENÍ

11. 08. 2023 – 15. 09. 2023

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Vlastivědné muzeum v Olomouci hledá uchazeče/čku na pozici:

Vedoucí edukačního oddělení na hlavní pracovní poměr.

Hledáme někoho, kdo bude nadšeně, aktivně a s láskou pečovat o návštěvníky muzea a připravovat pro ně edukační a doprovodné programy a různé akce. Dotyčného čeká spousta výzev. Kromě úzké spolupráce s kolegy uvnitř muzea (kurátoři, průvodci a PR oddělení) se může těšit i na externí spolupráci se školami a odborníky z různých oblastí. Nový vedoucí bude mít k dispozici tým zapálených edukátorů, který si klade za cíl uspokojit intelektuální a vzdělávací potřeby návštěvníků muzea.

Náplň práce:

  • výzkum a analýza aktuálních vzdělávacích potřeb cílových skupin a reagování na ně nabídkou edukačních a doprovodných programů a akcí v muzeu
  • plánování, tvorba, koordinace, pilotáž a dokumentace edukačních programů pro různé cílové skupiny v muzeu
  • plánování, tvorba, koordinace, pilotáž a dokumentace doprovodných kulturních programů a akcí pro různé cílové skupiny v muzeu (např. kroužky, tábory, workshopy aj.)
  • tvorba doprovodných muzejně didaktických materiálů k expozicím, výstavám či edukačním programům (průvodci, pracovní listy, muzejně didaktické pomůcky)
  • evaluace všech typů edukačních aktivit v muzeu
  • podpora vzdělávání návštěvníků muzea, uspokojování jejich intelektuálních potřeb
  • tvorba edukační koncepce muzea
  • spolupráce na přípravě expozice, nové výstavy či edukačního programu s dalšími odbornými pracovníky muzea či jinými odbornými externisty
  • spolupráce se spřátelenými institucemi
  • tvorba obsahové náplně propagačních materiálů edukačních aktivit muzea
  • vedení a aktualizace databáze kontaktů návštěvníků muzea
  • prezentace nabídky edukačních aktivit muzea
  • koordinace průvodců, lektorů či kustodů v muzeu

Profil uchazeče:

  • hledáme kolegu, který se orientuje v aktuálním muzejně pedagogickém dění jak v tuzemsku, tak i v zahraničí
  • těšíme se na nadšence, který bude sršet nápady, aktivně povede naše edukační či kulturní programy
  • uvítáme osobnost s výbornými komunikačními dovednostmi a profi vystupováním
  • očekáváme perfektní orientaci při práci na PC
  • bude nutná odborná praxe cca 3 roky v oboru
  • VŠ pedagogického zaměření

Naše nabídka:

  • kreativní pracovní pozice v renomované instituci
  • najdete u nás stabilitu státní organizace se širokým zázemím a jistotou
  • svoji práci si můžete rozplánovat v rámci pružné pracovní doby
  • odpočinek naberete při 25 dnech volna, k tomu navíc přidáme dalších 5 dnů volna z kolektivní smlouvy
  • dostanete od nás firemní mobil a PC, abyste byl/a být mobilní
  • můžete se těšit na firemní akce, volné vstupy do muzeí, stravenkový paušál, bezúročné půjčky
  • najdete nás přímo v centru Olomouce na Náměstí Republiky 5
  • čeká vás pracovní smlouva na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • nástup je možný již od 1. 10. 2023 nebo dohodou
  • platové podmínky se řídí nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 10.

Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat:

  • motivační dopis
  • strukturovaný životopis

Pokud Vás tato pozice zaujala, prosíme o zaslání motivačního dopisu a strukturovaného životopisu do 15. 9. 2023 na e-mailovou adresu: berkova@vmo.cz nebo hacsikova@vmo.cz.

Než si projdeme všechna CV, chvilku to zabere, ale určitě se co nejdříve ozveme všem reagujícím zájemcům se zpětnou vazbou a dalším postupem. Děkujeme za strpení a těšíme se na spolupráci.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky čísle 585 515 166.

Modul: Akce