Soutěž Vlastivědného muzea v Olomouci. Pojďte do toho s námi on-line!

24. 03. 2020 – 24. 04. 2020

Vlastivědné muzeum v Olomouci / olomouc.cz / Olomoucký týdeník


SOUTĚŽNÍ OTÁZKY – MUZEJNÍ ON-LINE SOUTĚŽ

Pátek 27. 3. 2020

1, Ve kterém roce byla objevena hrobka faraona Tutanchamona a vyzvednut jeho poklad?

2, Jak se jmenuje tajemné a dosud nerozluštěné písmo Velikonočních ostrovů?

3, Ve kterém století nechal francouzský král Karel VI. zřídit hernu ve svém paláci?

Odpovědi pište na emailovou adresu: valenta@vmo.cz

Budeme se těšit... :-)

------------

Vlastivědné muzeum v Olomouci je tu on-line stále s Vámi!

 

Máme za sebou čtrnáct dní ode dne uzavření našeho muzea, z důvodu situace ohledně koronaviru COVID-19, a první týden, kdy jsme se rozhodli ve spolupráci s portálem olomouc.cz a Týdeníkem Olomoucka, že Vám budeme postupně přinášet jednotlivé nejzajímavější exponáty našich aktuálních výstav on-line, přes facebook, instagram, web apod.

https://www.vmo.cz/nemuzete-za-nami-my-jdeme-za-vami

https://www.vmo.cz/nemuzete-za-nami-my-jdeme-za-vami-karty

Jsme velice rádi, že se naše první příspěvky u Vás setkaly s pozitivním přijetím a budeme v tomto samozřejmě i nadále aktivně pokračovat. Ovšem to není vše! Od tohoto týdne budete mít také možnost se zúčastnit naší „virtuální soutěže“.

V současnosti Vlastivědné muzeum v Olomouci týdně přináší dva příspěvky toho nejzajímavějšího z výstav NEJVĚTŠÍ ZÁHADY A TAJEMSTVÍ SVĚTA a ČERTOVY OBRÁZKY ANEB NEODOLATELÝ SVĚT KARET.

Pro všechny, kdo budou mít zájem se zúčastnit,

vyhlašuje muzeum od tohoto týdne muzejní soutěž, kde budete moci vyhrát po dvou rodinných vstupenkách do Vlastivědného muzea v Olomouci, do Zámku v Čechách pod Kosířem a do Arboreta v Bílé Lhotě.

Platnost vstupenek bude ode dne znovu otevření muzea, zámku i arboreta, po dobu dalších 12 měsíců.

Vždy v pátek, koncem týdne, budou na muzejním facebooku a v bleskovkách na olomouci.cz zveřejněny tři otázky vztahující se k uveřejněným příspěvkům daných on-line výstav. Odpovědi na dotazy budou soutěžící zasílat na emailovou adresu valenta@vmo.cz. Navíc jeden ze soutěžících získá i jedno překvapení…

„Pozorně sledujte naše „on-line výstavy“ a v pátek 24. dubna 2020, přesně ve 17:00 hodin proběhne slosování“, vzkázal ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci.

Ing. Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci, společně s významnou osobností kulturního světa, vylosují v přímém přenosu, který bude streamován na muzejním facebooku, šest šťastných výherců.

 

Pojďte a prožijte to s námi on-line!


Soutěž Vlastivědného muzea v Olomouci. Pojďte do toho s námi on-line!
Modul: Akce