Olomoucká hledačka!

25. 06. 2021 – 29. 08. 2021

Vlastivědné muzeum v Olomouci / Olomouc


Máme pro vás novinku: Olomouckou hledačku!

 

www.vmo.cz

----------

Máme pro vás novinku: Olomouckou hledačku!

Vlastivědné muzeum v Olomouci nabízí pro všechny malé a velké děti novinku – Olomouckou hledačku! Jejím tématem je soubor barokních kašen, který se nachází v historickém centru města. Pro úspěšné hledače máme nachystaný malý dárek!

Jak na to?

Nejprve si vyzvedněte pracovní list – stačí si pro něj přijít na recepci Vlastivědného muzea v Olomouci (otevírací doba)

nebo si jej můžete sami doma vytisknout (pracovní list najdete zde). Nezapomeňte si vzít na cestu psací potřeby.

----------

Na pracovním listu najdete mapu, ve které jsou kašny vyznačeny. Můžete si také naskenovat QR kód a postupovat podle mapy on-line.

----------

Potom už stačí vyrazit k první kašně! Ta se nachází na Dolním náměstí. Poté můžete pokračovat podle pořadí v pracovním listu. Ale pozor, kašny jsou v něm seřazeny chronologicky – od nejstarší po nejmladší. Trasa je tak dlouhá asi 2,4 km a budete při ní chodit tam a zpět přes centrum města. Pokud si tedy chcete cestu zkrátit, kašny lze navštívit v libovolném pořadí. Začít tak můžete například hned naproti muzea u kašny Tritónů.

----------

V pracovním listu se vám každá kašna představí a prozradí informace o původu svého jména. Abyste získali závěrečnou tajenku, je třeba u každé kašny zodpovědět jednu otázku.

----------

Po vyřešení tajenky se můžete vrátit do Vlastivědného muzea a ukázat na recepci vyplněný pracovní list s tajenkou. Obdržíte za to malý dárek! Pracovní list vám zůstane a vy se pak doma po naskenování QR kódu na jeho konci dozvíte více zajímavých informací nejen o barokních kašnách v Olomouci!

----------

Získáte tam také tip na výlet – od 1. června je opět otevřena expozice Příběh kamene, v níž lze obdivovat další kamenné památky z období baroka a mnoho dalšího!


Olomoucká hledačka!
Modul: Akce