Sluha dvou pánů na zámku

03. 06. 2022

Zámek Čechy pod Kosířem


Překlad: Eva Bezděková

Režie: Nikolaj Pavlov Penev

Scéna a kostýmy: Aleš Valášek

Hudba: Filip Tailor

Dramaturgie: Markéta Kočí Machačíková

Inspicient: Ilona Bláhová

Nápověda: Ivana Smudová

Pohybová spolupráce: Nikolaj Pavlov Penev

 

Obsazení:

Beatrice Rasponi: Vendula Nováková

Florindo Aretusi: Vojtěch Lipina / Jan Ťoupalík

Truffaldino, sluha : Roman Vencl

Brighella, hostinský: Lukáš Červenka

Pantalone de Bisognosi: Jaroslav Krejčí

Clarice, jeho dcera: Lenka Kočišová / Daniela Klevetová

Smeraldina, služka: Jana Posníková / Vladimíra Včelná

Doktor Lombardi: Václav Bahník

Silvio, jeho syn: Tomáš Krejčí

Kapela: Igor Kopytowicz / Martin Zyka / Martin Svoboda / Jindřich Jakubal / Miroslav Ondra / Kristýna Hulcová / Filip Tailor

 

V Benátkách se v rodině Bisognosi schyluje k svatbě. Oboustranně výhodné zásnuby Pantalonovy dcery Clarice a syna doktora Lombardiho Silvia však svým příjezdem nečekaně překazí muž, kterému Pantalone Clarici zaslíbil dřív a který přišel vznést svůj nárok, ačkoli by měl být nade vší pochybnost mrtvý. Do toho se ve stejném hostinci ubytuje Florindo Aretusi, který onoho Turiňana zabil, a je na útěku. A oba mají jednoho sluhu, který se právě rozhodl, že sloužit dvěma pánům najednou prostě dokáže.

Jestli se mu to podaří a jestli je možné dodržet jedno slovo dané dvěma mužům se přesvědčíte ve hře plné záměn a nedorozumění, vtipných situačních kotrmelců a „lazzi“.        

Oblíbená a známá komedie slavného italského dramatika (kterou Národní divadlo v Praze s Miroslavem Donutilem v hlavní roli uvádí už téměř dvacet let) vychází z tradičních námětů a masek komedie dell´arte, které zároveň reformuje ve smyslu pravdivosti a nadčasovosti, takže vás možná překvapí, jak je aktuální i dnes. Na olomouckém jevišti se Sluha dvou pánů objevil naposledy v roce 1989; tentokrát v roli Truffaldina uvidíte Romana Vencla.

 

Délka představení: cca 2 hod. 50 min., 1 přestávka


Sluha dvou pánů na zámku
Modul: Akce