Edukační program k výstavě TMÁNÍ

25. 01. 2024 – 06. 04. 2024

Vlastivědné muzeum v Olomouci


Vezměte vaši třídu na nevšední zážitek! 

Ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví, Nadací O2 Chytrá škola a Ministerstvem kultury ČR jsme vytvořili program pro školy, jehož cílem je otevřít téma depresí a duševního zdraví u dětí a mládeže, detabuizovat téma péče o duševní zdraví a zdůraznit důležitost této péče.

  • Program pro školy sestává ze zhlédnutí VR filmu Tmání, workshopu a moderované diskuze s terapeutem.

  • Délka programu je zhruba 120 minut. 

  • Program probíhá od 27.1. do 6.4. 2024 a nabízíme jej pro školy zcela ZDARMA. 

  • Projekce je určena pro žáky 8.– 9. tříd ZŠ a studenty SŠ (věkové doporučení 13+).

  • Maximální kapacita jedné projekce je 30 studentů.

Více o filmu:

Tmání je autobiografický animovaný film, který využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. Film je interaktivní a ovládá se hlasem a dotykem.

 

Ondřej Moravec, režisér a scénárista filmu, bojuje s depresemi již od své puberty. Vyprávěním svého osobního příběhu přivádí diváky do světa TMÁNÍ, prostoru, jež symbolizuje právě depresivní stav těla a mysli. Průchod tímto světem se spolu s VR technologií pojí tak, že umožní divákům tíživé stavy lépe pochopit a ukáže, jak s nimi lze pracovat. Ondřej se totiž naučil, že mu ke zmírnění těchto stavů pomáhají hlasová cvičení. Film s výjimečným formálním zpracováním a výtvarnem přináší unikátní zážitek, rozvíjí debatu, nabízí terapeutický účinek a naději, že i s nemocí, jakou je deprese, lze vést plnohodnotný život.

Další informace najdete na našich webových stránkách www.darkeningvr.com.

Pokud byste měli zájem o rezervaci termínu pro svoji školu/třídu, ozvěte se nám prosím na e-mail (anna.j.malkova@gmail.com) nebo tel. +420 733 195 373.


Edukační program k výstavě TMÁNÍ
Modul: Akce