Oživujeme tradiční hanácké motivy! Stavte se za námi na Tvarůžkový festival

10. 04. 2024 – 30. 04. 2024

Olomouc


Stavte se za námi na oblíbený Tvarůžkový festival, který se koná v 13. a 14. dubna na Dolním a Horním náměstí v Olomouci. V rámci jedinečného workshopu na stánku Vlastivědného muzea oživíme tradiční hanácké motivy v duchu současného designu! 

"Naučíte se na plátěnou tašku přenést hanácké ornamenty pomocí techniky linorytu s použitím matric, které vznikly pomocí 3D tisku. Ponoříte se do lidových ornamentů Hané, jejichž motivy, barvy a symboly budou inspirací pro vaši vlastní autorskou plátěnou tašku,“ pozval ke stánku na náměstí Alexander Ivanov, který je vedoucím Centra muzejní pedagogiky VMO. Právě lektoři tohoto centra připravují aktivity pro širokou veřejnost i školní skupiny. 

Workshop na náměstí je otevřený pro všechny, kdo mají zájem o spojení tradičního a současného umění.  "Nezáleží na tom, zda jste začátečníci nebo pokročilí – každý účastník si odnese domů svou jedinečnou tašku, která bude nejen praktickým doplňkem, ale také osobitým uměleckým dílem! Děti i dospělí si ve stánku také mohou vyzkoušet další zajímavé aktivity, které muzeum nabízí celoročně. Odpoví například na otázky, proč je Olomouc pevnostním městem? Co je to bastion? Jaká bohatství ze zvířecí i rostlinné říše ukrývá Haná ve své půdě? " doplnil Ivanov. 

Centrum muzejní pedagogiky vzniklo v roce 2023 s cílem poskytovat komplexní edukační programy pro školy, rodiny s dětmi a širokou veřejnost. Specializuje se na rozvoj spolupráce mezi muzeem a univerzitou, která přináší příležitosti pro studentský růst. Hlavním záměrem je poskytovat širokou škálu inspirativních vzdělávacích aktivit, přinášet radost návštěvníkům, podporovat reflexi a sdílení vědomostí. 


Oživujeme tradiční hanácké motivy! Stavte se za námi na Tvarůžkový festival
Modul: Akce