Děti, pojďte s námi bádat! Máme kapesního průvodce k výstavě Sestra

03. 06. 2024 – 30. 06. 2024

Vlastivědné muzeum v Olomouci


Milí návštěvníci, vytvořili jsme pro vás badatelský list, který je interaktivním průvodcem výstavou Sestra. Záhada podobizny mladé dívky. Vyzkoušíte si roli kurátora muzea, který nejprve objeví zapomenutý obraz v depozitáři a poté jej začne zkoumat pomocí UV záření. A jako restaurátor můžete dílu vrátit jeho podobu. A co si takhle rovnou navrhnout vlastní výstavu?


Autorská výstava kurátorky Michaely Čadilové a studentky restaurování Markéty Svobodové zachycuje jedinečnou proměnu "zapomenutého" obrazu Pauline Kessler od vídeňského malíře Josefa Kesslera, který se podařilo úspěšně zrestaurovat a navrátit mu jeho původní krásu. Návštěvníci se seznámí nejen s tajemstvím tohoto díla a střípkem minulosti jedné rodiny z Loštic, ale také objeví charakteristické znaky portrétu 19. století. Nebude chybět ani jeden z nejslavnějších: portrét Boženy Němcové od Josefa Vojtěcha Hellicha. Výstavu Sestra najdete v Mánesově sále až do 30. 6.

Badatelský list koupíte na recepci VMO.

Badatelský list graficky zpracovala Sabina Krčmová, členka týmu Centra muzejní pedagogiky Vlastivědného muzea v Olomouci


Zajímá vás umění? Chcete se o prázdninách podívat do muzea a zažít skvělé dobrodružství? Přihlaste se na náš příměstský tábor! 

Letní tábory Od řemesla k designu
Ve spolupráci s Centrem celoživotního vzdělávání Univerzity Palackého.

KAPACITA NAPLNĚNA 

Tábor je určen pro děti od 3. do 5. třídy ZŠ (8-11 let) Termín tábora je 12.-16.8.2024 (pondělí až pátek - vždy od 8:30 do 16:00) Cena tábora je 2500 Kč (v ceně zahrnuto stravné, pitný režim a veškerý použitý materiál)
A na co se můžete těšit?Rád tvoříš? Máš spoustu kreativních nápadů? Co takhle přetvořit své vize do reálného produktu, za kterým bude stát úspěšná značka?
Přihlas se na náš tábor a zjisti, jak se tradiční řemesla dají využít i dnes. Potřebovat budeš své ruce a pořádnou dávku fantazie. Společně se pustíme do různých projektů, které rozvíjí kreativitu, designové myšlení i podnikavost. S využitím nejmodernějších technologií jako je umělá inteligence nebo 3D tisk vytvoří každý tým vlastní fiktivní firmu, kterou na konci tábora představíme světu na našem muzejním veletrhu. Čeká tě spousta her, zábavy a vytváření.Odkaz s přihláškou: https://ccv.upol.cz/od-emesla-k-designu 

Fotografie z Olomoucké muzejní noci ve VMO, autorem je Štefan Berec. 


Děti, pojďte s námi bádat! Máme kapesního průvodce k výstavě Sestra
Modul: Akce