Dívčí válka

16. 08. 2017

Zámek Čechy pod Kosířem


Zámecký park se proměnil v bojiště

Ve středu 16. 8. 2017 zaplnil zámecký park v Čechách pod Kosířem řinkot zbraní. Pod širým nebem a před zaplněným hledištěm se zde totiž odehrála legendární  Dívčí válka  v podání  Čechova prozatímně osvobozeného divadla, nejoblíbenější  a nejhranější divadelní komedie všech dob. K obrovské popularitě této hry přispívá nejen nadčasové téma (věčné spory mezi muži a ženami), které F. R. Čech, její autor a principál  v jedné osobě, zpracoval s humorem sobě vlastním, ale i hvězdné herecké obsazení.

Dívčí válku jsem psal tak říkajíc českému národu na míru. Jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám, že tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice,“  říká F. R. Čech.

Představení, které se konalo za finanční podpory Olomouckého kraje, bylo první open-air  akcí v rámci letošní letní zámecké sezony. Následovat bude ještě v sobotu 2. 9. divadelní představení Robin Hood Moravského divadla Olomouc a v pátek 8. 9. koncert Čechomor Kooperativa Tour 2017.


Dívčí válka
Modul: Akce