Giganti doby ledové 2

26. 04. 2019 – 23. 06. 2019

Vlastivědné muzeum v Olomouci


VideoSpot:

"Monstra útočí na muzeum": https://youtu.be/fRtUabLJygM

"Doba ledová je doba ledová": https://www.youtube.com/watch?v=uFnInWwxFgc&feature=youtu.be 

"Monstra odcházejí!": https://www.youtube.com/watch?v=T-oNfAnwAaI&feature=youtu.be

-----------------------------------------------

MUZEUM VYSTAVUJE GIGANTY DOBY LEDOVÉ

Po pěti letech se do Vlastivědného muzea v Olomouci vrací jedna z nejúspěšnějších výstav v jeho novodobé historii, kterou si v roce 2014 prohlédlo bezmála 25.000 návštěvníků. Přijměte tedy naše pozvání a vydejte se i vy do minulosti staré deset tisíc let. Poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety. V plné kráse a životní velikosti se vám představí patnáct vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Budete mít jedinečnou možnost, a to i během Olomoucké muzejní noci 17. května, podívat se na zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich pravou podobou, ale i způsobem jejich života. Věříme, že stejně jako tisíce návštěvníků před vámi budete i vy ohromeni tvory, které už na naší planetě nepotkáte.

Poloha Olomouce byla ve čtvrtohorách naprosto unikátní. Hornomoravským úvalem procházely migrační trasy velkých zvířat, která zde nalézala vhodné podmínky pro svůj život. Četné jeskyně jim pak poskytovaly i úkryt. Výstavu Giganti doby ledové tak doplňují paleontologické nálezy kostí a zubů ze světově unikátních lokalit, kterými jsou Přerov-Předmostí, Mladeč a Javoříčko. Návštěvníci tak mohou vidět kompletní lebku medvěda jeskynního, čelist, kel a stoličku mamuta, zuby a kosti koně sprašového nebo čelist nosorožce srstnatého. Všechny tyto nálezy pocházejí z mimořádně velké kolekce čtvrtohorních obratlovců, které jsou uloženy v paleontologické sbírce Vlastivědného muzea v Olomouci.

K výstavě je připraven edukační lektorovaný program "Jak se žilo v době ledové", který je určen pro děti z mateřských a základních škol, ale i pro studenty škol středních.

Výstava potrvá až do 23. června 2019.

Vstupné:

120,- dospělí

60,- školní mládež 6‒15 let, studenti, důchodci, ZTP

290,- rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti nebo 1 dospělý + 3 děti)

 

80,- edukační lektorovaný program pro školní skupiny, cena za jednoho žáka (60,- Kč vstupné + 20,- Kč lektorné)

Pedagogický doprovod zdarma

 

Vstupné o Muzejní noci:

70,- dospělí

40,- děti 6‒15 let, studenti, důchodci, ZTP

Edukační program k výstavě:

https://www.vmo.cz/edukacni-lektorovane-programy-k-aktualnim-vystavam


Giganti doby ledové 2
Modul: Výstavy