„Jsem pěstoun"

16. 08. 2019 – 15. 09. 2019

Vlastivědné muzeum v Olomouci


Ve Vlastivědném muzeu Olomouc a Regionálním centru Olomouc je k vidění Putovní výstava „Jsem pěstoun"

Od poloviny srpna je na dvou místech v Olomouci k vidění putovní výstava „Jsem pěstoun“, která má přiblížit veřejnosti život pěstounských rodin prostřednictvím skutečných příběhů lidí, kteří se pěstouny stali. Fotografie představují pěstouny různých profesí, věku i vzdělání.

Výstava byla vytvořena Nadací J&T v rámci projektu „Hledáme rodiče“ a lidé si ji budou moci prohlédnout až do 15. 9. 2019. Snahou výstavy je přiblížit téma náhradního rodičovství široké veřejnosti.

V rámci Týdne (pro) pěstounství, který proběhne v Olomouckém kraji letos poprvé od 9.‒15. 9., bude výstava doprovázena také dalšími zajímavými akcemi pořádanými organizacemi, které s náhradními rodiči spolupracují. Těšit se tak můžeme např. na besedy s odborníky nebo pěstouny, promítání filmů, dny otevřených dveří krajského úřadu, orgánů sociálně-právní ochrany dětí či neziskových organizací, kde se může kdokoliv zastavit, poptat se na vše, co ho bude zajímat i si odnést informační materiály s sebou domů. Veškeré akce v rámci Týdne (pro) pěstounství jsou pro návštěvníky a příznivce náhradní rodinné péče zdarma. Celý Týden vyvrcholí již druhým ročníkem Dne (pro) pěstounství, který se bude konat dne 15. 9. 2019 v areálu Korunní pevnůstky Olomouc. V rámci tohoto dne čeká na rodiny s dětmi ale i jednotlivce bohatý odborný i doprovodný program.

Více informací naleznete na www.rodinajeok.cz.


„Jsem pěstoun

Výstavy 2019 - Jsem pěstoun

Den pěstounství Olomouc (754 kB)
Týden pro pěstountsví Olomouc (527 kB)
Modul: Výstavy