České korunovační klenoty na dosah

15. 10. 2020 – 15. 08. 2021

Vlastivědné muzeum v Olomouci, Sál sv. Kláry


VÝSTAVA PRODLOUŽENA AŽ DO 15. 8. 2021!

České korunovační klenoty na dosah v Olomouci! 

https://youtu.be/Sa_MvtusfkI

----------

Pojďte do toho s námi on-line!

Seriál Vlastivědného muzea v Olomouci, ve kterém Vám postupně představujeme to nejlepší jak z této, tak i z ostatních aktuálních výstav:

https://www.vmo.cz/jsme-tu-stale---jsme-tu-pro-vas-on-line

----------

Před bezmála pěti lety proběhla ve VMO jedna z návštěvnicky nejúspěšnějších výstav "České korunovační klenoty na dosah".

Vzhledem k výborným ohlasům a četným žádostem návštěvníků, jsme se rozhodli uvést pokračování této výstavy. U výstavy představíme mnoho nových exponátů a došlo ke kompletní změně většiny doprovodných textů, návštěvu lze proto doporučit i zájemcům, kteří viděli již výstavu před pěti lety. Návštěvníci se mohou opět těšit na mistrovské repliky českých korunovačních klenotů z dílny Jiřího Urbana, které budou ovšem k vidění v kompletně celé sestavě. Součástí výstavy budou i repliky původního gotického královského jablka a žezla, které jsou uloženy ve Vídni a zároveň i replika Svatováclavského (korunovačního) meče.

Výstava se bude dále věnovat příběhu 22 korunovaných panovníků, které doplní i další exponáty jako je kopie Pražského Jezulátka s kopií šatiček vyšívaných Marií Terezií, replika Řádu zlatého rouna a mnoho dalšího.

"Korunovační klenoty jsem vždycky obdivoval a bylo to až něco posvátného.         

Už jako kluk jsem si představoval panovníky, kteří je používali. Je proto pro mne velkou ctí, nacházet se v jejich blízkosti.

A vy můžete být také…“

Jan Čenský

VSTUPNÉ:

120,- Kč dospělí

80,- Kč senioři od 65 let

60,- Kč žáci ZŠ, studenti SŠ a VŠ

290,- Kč (2 + 2, 1 + 3) rodinné vstupné

držitelé průkazu ZTP a jejich doprovod vstup zdarma.


České korunovační klenoty na dosah
Modul: Výstavy