Na co se můžete těšit v tomto roce?

02. 01. 2021 – 01. 04. 2021

Vlastivědné muzeum v Olomouci


Termíny výstav budou dále upřesněny vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru Covid-19

„A na co se můžete těšit příští rok? Samozřejmě pokud nám to Covid dovolí, tak se budeme snažit naše aktuální výstavy prodloužit co nejdéle to jen půjde tak, aby všichni, kdo by je chtěli osobně zhlédnout, tuto možnost měli…“, dodal Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci.

----------

Jiří Brdečka - Život a dílo / Kdo by neznal Limonádového Joea?     14. 5. - 15. 8. 2021

Alfons Mucha - Výběr z díla     1. 6. - 29. 8. 2021

Jiří Suchý „90“ / Projekt ve spolupráci s Moravským divadlem v Olomouci  k výročí slavného umělce     1. 9. - 24. 10. 2021                              

Rudolf II. / Historická osobnost ve Vlastivědném muzeu v Olomouci     17. 9. 2021 - 31. 1. 2022

Asteroid / Světový unikát ve Vlastivědném muzeu v Olomouci     5. 11. - 14. 11. 2021

----------

Prodloužené výstavy Vlastivědného muzea v Olomouci:

České korunovační klenoty na dosah

Výstava prodloužena až do neděle 28. 3. 2021.

Návštěvníci se mohou těšit na mistrovské repliky českých korunovačních klenotů, které jsou k vidění v kompletní sestavě. Součástí výstavy jsou i repliky původního gotického královského jablka a žezla, které jsou uloženy ve Vídni a zároveň i replika Svatováclavského (korunovačního) meče. Výstava se dále věnuje příběhu 22 korunovaných panovníků, které doplní i další exponáty jako je kopie Pražského Jezulátka  s kopií šatiček vyšívaných Marií Terezií, replika Řádu zlatého rouna a mnoho dalšího.

Jiří Louda – Život mezi erby

Výstava prodloužena až do neděle 18. 4. 2021.

Výstava připomíná bohaté dílo i životní osudy pana Jiřího Loudy, dr. h. c., významného českého heraldika, knihovníka a v neposlední řadě účastníka československého zahraničního odboje 2. světové války. Jiří Louda se věnoval zejména studiu erbů a rodokmenů vládnoucích rodů Království českého        a znaků českých a evropských měst. Intenzivně se zabýval rovněž moravskou církevní heraldikou. Sám během svého života vytvořil na dvě stě znaků měst a obcí. Byl autorem návrhu státního znaku České republiky a současné podoby prezidentské vlajky.


Na co se můžete těšit v tomto roce?
Modul: Výstavy