Still - Nepřetržitý vývoj

17. 12. 2021 – 27. 02. 2022

Vlastivědné muzeum v Olomouci


Karolína Wellartová

STILL – NEPŘETRŽITÝ VÝVOJ

Ilustrace ze světa zvířat a biologické studie

12. 2021 – 27. 2. 2022 

Vlastivědné muzeum v Olomouci, Mánesova galerie

Rodačka ze Šternberka prorazila se svými kresbami i v USA, její dílo teď bude k vidění ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

---

Na slavného německého malíře Albrechta Dürera navazuje při své jedinečné tvorbě Karolína Wellartová. Rodačka ze Šternberka, nyní žijící v Olomouci, se zaměřuje na přírodu. Těžištěm její umělecké tvorby jsou biologické studie, uveřejněné byly i v prestižních zahraničních, zejména amerických, magazínech.

„Karolína Wellartová kombinuje výtvarnou kvalitu s láskou k přírodě. Už jen proto stojí její ilustrace určitě za zhlédnutí,“ uvedl Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Inspirací je pro Karolínu Wellartovou známý německý malíř evropského formátu Albrecht Dürer, který žil a tvořil na přelomu 15. a 16. století. Právě jeho zvířecí a botanické studie měly na úspěšnou mladou autorku ten největší vliv. Na výstavě nazvané Still – Nepřetržitý vývoj představí od 17. 12. 2021 do 27. 2. 2022 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci v Mánesově galerii 23 svých děl.

„Tvorba Karolíny Wellartové byla uveřejněna v prestižních zahraničních, zejména amerických, magazínech, jako jsou Spirituality & Health nebo environmentálně kultovní Orion. Je i spoluautorkou nádherně ilustrované knihy Přicházejí vlci, která vyšla v srpnu 2020,“ uvedl Peter Adamík, pod jehož kuratelu výstava spadá.

Samotnou knihu Přicházejí vlci a také pohlednice s kresbami Karolíny Wellartové si návštěvníci budou moci  koupit na recepci Vlastivědného muzea v Olomouci. Na internetu Karolína Wellartová svá díla sdílí pod jménem carolwellart. Pokud vás zajímá, na čem zrovna pracuje, podívejte se na její web carolwellart.com anebo na Instagram.

„Ve svých obrazech kombinuji zajímavé prvky z okolního světa s motivy ze světa literárního, většinu času totiž trávím ilustrováním pohádkových a fantazijních příběhů,“ přibližuje  výstavu  Still – Nepřetržitý vývoj sama autorka.

 

Kdo je Karolína Wellartová?

Ilustrátorka a malířka Karolína Wellartová je původem ze Šternberka, žije ale v Olomouci. Její umělecká tvorba je silně spjatá s přírodou, podstatnou část jejího portfolia tvoří biologické studie. Na to, co a jak dnes kreslí a maluje, měly největší vliv zvířecí a botanické studie Albrechta Dürera. Ve svých obrazech kombinuje zajímavé prvky z okolního světa s motivy ze světa literárního, většinu času totiž tráví ilustrováním pohádkových a fantazijních příběhů. Její díla byla publikována v prestižních zahraničních magazínech, jako jsou Spirituality & Health nebo Orion, nejuznávanějším americkém časopisu o životním prostředí. Je spoluautorkou ilustrované vlčí kroniky Přicházejí vlci, která vyšla v srpnu roku 2020. Pokud vás zajímá, na čem Karolína zrovna pracuje, podívejte se na její web carolwellart.com, nebo na Instagram, kde svá díla sdílí pod jménem carolwellart.


Still - Nepřetržitý vývoj
Modul: Výstavy