World Wild Wald

20. 04. 2022 – 16. 05. 2022

Vlastivědné muzeum v Olomouci


"Pojďte se zaposlouchat do zvuků přírody..."  https://www.youtube.com/watch?v=gowh5pmwVm8 

MARCUS MAEDER | výstava World Wild Wald | VMO - sál sv. Kláry


V rámci 57. ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO přivážíme do Olomouce multimediální výstavu World Wild Wald. A děje se tak jen díky spolupráci s Goethe Institutem a Vlastivědným muzeem v Olomouci.

Přijďte si užít les v centru Olomouce v nádherném sále sv. Kláry Vlastivědného muzea v Olomouci. Výstava bude ve Vlastivědném muzeu k vidění a slyšení od 20. 4. do 16. 5. 2022.

V centru projektu World Wild Wald stojí observatoř Silva, vytvořená audiovizuálním umělcem Marcusem Maederem. Dílo kombinuje vědecké metody (například smyslově-environmentální výzkum nebo bioakustiku) a estetické přístupy.
Instalace pracuje s aktuálními daty, shromažďovanými měřicí stanicí o lese, která jsou poté přeměněna na virtuální les v instalaci. Prostorovou a časovou kompresí zaznamenaných dat, obrazů a zvuků lze ekosystém lesa vnímat způsobem, jakým by to venku nebylo možné. A zároveň se zabývat tím, jaký by byl les zcela bez lidí. Virtuální les – šumění listů, cvrkot ptáků, praskání dřeva, žádní lidé.

Posaďte se do centra kruhové projekce přenášející data z umělecko-vědecké observatoře a vnímejte les v dosud nepoznané podobě.

---

V termínu od 26. 4.  do 1. 5. 2022 mají návštěvníci po předložení akreditace festivalu AFO vstup na tuto výstavu ZDARMA.


World Wild Wald
Modul: Výstavy